Info@mellalkala.ir
09904985407
لوازم خانگی ملل کالا

لوازم برقی مورد نیاز آشپزخانه

اگر می‌خواهید زندگی در خانه جدیدی را شروع کنید و نمی‌دانید کدام لوازم برقی ضروری آشپزخانه را باید تهیه کنید، این مقاله مخصوص شماست! همه خانه‌ها به وسایلی احتیاج دارند که اهمیت آن‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت؛ به عنوان مثال شاید بتوان بدون سشوار زندگی کرد اما بدون یخچال؟ تصورش غیر ممکن است!

خرید یخچال فریزر

این مورد نیازی به توضیح ندارد! سال‌ها است افراد از یخچال فریزر برای نگهداری موادی که نیاز به فضای خنک برای سالم ماندن دارند، استفاده می‌کنند. حتی زمانی که یخچال فریزر وجود نداشت، این کار را به کمک آب سرد، یخ، نمک و دیگر مواد انجام می‌دادند.

یخچال فریزر یکی از لوازم برقی ضروری آشپزخانه در هر خانه‌ای است که اهمیت آن را نمی‌توان نادیده گرفت. نگهداری غذا، درست کردن دسر، خنک نگه داشتن آب و مواردی دیگر به کمک یخچال فریزر امکان‌پذیر است. یخچال فریزر انواع مختلفی دارد که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

یخچال فریزر تک در

این مدل یکی از قدیمی‌ترین انواع یخچال است که به دلیل اقتصادی بودن آن، همچنان طرفداران خود را دارد. در این مدل، فریزر داخل یخچال قرار گرفته و مانند مدل‌های جدیدتر از دو بخش تشکیل نشده است. چون در این مدل، فریز داخل یخچال قرار دارد، طبقات بالا نسبت به طبقات پایین، خنک‌تر هستند.

یخچال فریزر بالا و پایین

این مدل امروزه در خانه‌های بسیاری از خانواده‌ها دیده می‌شود؛ به دلیل جدایی بخش فریزر و یخچال، بوهای مختلف یخچال و فریزر با همدیگر مخلوط نمی‌شوند و نسبت به مدل تک در نیز ظرفیت بیشتری دارد. این مدل فضای زیادی برای ذخیره مواد خوراکی ندارد بنابراین خرید یخچال فریزر بالا و پایین را بیشتر به افراد مجرد یا خانواده‌های کوچک پیشنهاد می‌کنیم.

pic-laazem1

یخچال فریزر دوقلو

یخچال‌های دو قلو دو یخچال و فریزر مجزا، هم اندازه و بزرگ هستند که برای خانواده‌های پرجمعیت گزینه مناسبی به شمار می‌روند. چون نسبت به مدل‌های دیگر فضای زیادی دارند که به همین راحتی‌ها پر نمی‌شود!

یخچال فریزر ساید بای ساید

ساید بای ساید به مدل‌هایی از یخچال فریزر گفته می‌شود که یخچال و فریزر آن به هم چسبیده‌اند و اکثر مواقع اندازه فریزر آن از یخچال کوچک‌تر است. یکی از نکات در مورد خرید یخچال فریزر این است که بسیاری در انتخاب بین ساید بای ساید و یخچال فریزر دو قلو دچار تردید می‌شوند. اگر شما هم جزو این دسته هستید مطالعه تفاوت یخچال فریزر دو قلو با ساید بای ساید را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

یخچال فریزر فرانسوی

یخچال فریزر فرانسوی، سه در دارد و از ظرفیت نسبتا خوبی برخوردار است. قسمت یخچال این مدل دو در دیده می‌شود و در قسمت پایین یک کشوی بزرگ برای فریزر وجود دارد. این مدل به صورت چهار در نیز عرضه می‌شود که به جای کشو، دو در برای فریزر آن گذاشته‌اند. به خاطر ظرفیت کم، این مدل برای خانواه‌های کم جمعیت گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌رود.

pic-laazem2

خرید ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از لوازم برقی ضروری آشپزخانه به حساب می‌آید که بشر را از شر شستن لباس با دست نجات داد! این وسیله کاربردی وجودش در هر خانه‌ای واجب است و تقریبا نمی‌توان بدون آن زندگی کرد.

ماشین لباسشویی مانند دیگر وسایل خانگی انواع مختلفی دارد که هر کدام جوابگوی نیاز خاصی هستند. در ادامه انواع مدل‌ها را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

ماشین لباسشویی با در از جلو

این نوع ماشین لباسشویی بیشترین استفاده را در میان مردم دارد؛ چون نسبت به دیگر مدل‌ها اقتصادی‌تر است و صدای نسبتا کمی تولید می‌کند. آب در این ماشین لباسشویی با مواد شوینده ترکیب می‌شود و با چرخاندن لباس‌ها، آن‌ها را تمیز کرده و کف کمی نیز تولید می‌کند. مخزن این مدل از آنجایی که کوچک است، نسبت به مدل‌های دیگر از آب کم‌تری برای شستشو استفاده می‌کند.

pic-lavazem3

ماشین لباسشویی با در از بالا

یکی از قدیمی‌ترین نوع ماشین لباسشویی‌ها در خانه‌ها این مدل است که نسبت به دیگر مدل‌های ماشین لباسشویی ارزان‌تر است. چون محفظه بزرگ‌تری دارد، آب بیشتری مصرف می‌کند و لباس‌ها را به صورت چرخشی می‌شوید. معمولا این نوع ماشین لباسشویی‌ها کوچک‌ هستند و پاسخگوی نیاز خانواده‌های پرجمعیت نیستند. همچنین این مدل صدای بیشتری نسبت به دیگر مدل‌ها تولید می‌کند. 

ماشین لباسشویی دو در

در مدل‌های قبلی ماشین لباسشویی که نام بردیم، معمولا نمی‌توان پس از روشن کردن در آن‌ها را باز کرد که لباس دیگری را درون آن انداخت. اما در ماشین لباسشویی دو در این امکان برای افراد در نظر گرفته شده است که پس از روشن کردن ماشین، اگر بخواهند لباس دیگری را به آن اضافه کنند، دچار مشکل نشوند و این کار را به راحتی انجام دهند. البته این مدل نسبت به مدل‌های دیگر کمی گران‌تر اما مصرف آب آن نیز کم‌تر است. 

ماشین لباسشویی دوقلو

این مدل از ماشین لباسشویی بیشتر مناسب خانواده‌های پرجمعیت است؛ چون علاوه بر دوقلو بودن، معمولا بسیار بزرگ طراحی شده‌اند و حجم زیادی از لباس را در خود جای می‌دهند. در برخی مدل‌ها یکی از این ماشین‌ها عمل شستن و دیگری خشک کردن را انجام می‌دهد؛ اما همیشه اینگونه نیست و ممکن است هر دو دستگاه، هر دو کار را انجام دهند.

pic-lavazem4

ماشین لباسشویی مسافرتی

این مورد شاید از لوازم برقی ضروری آشپزخانه نباشد اما در کل حضور آن کاربردی است! این نوع ماشین لباسشویی به گونه‌ای است که می‌توان آن را به هرجا برد؛ چون بسیار سبک و برای سفر مناسب است که می‌توانید آن را به راحتی با خود حمل کنید. از آنجایی که این مدل با باتری کار می‌کند، در هرجایی می‌توانید آن را استفاده کنید.

البته در نظر داشته باشید که به دلیل استفاده از باتری، قدرت کافی برای پاک کردن عمیق کثیفی را ندارد و لباس‌ها را سطحی تمیز می‌کند و برای مواقعی مناسب است که نیاز شما به ماشین لباسشویی شدید است! 

ماشین لباسشویی و خشک‌کن

این مدل در گذشته به صورت دو ماشین لباسشویی ارائه می‌شد؛ اما امروزه طراحان ماشین لباسشویی این دو دستگاه را با هم ادغام کرده‌اند که پیشرفتی خوب در صنعت ماشین لباسشویی به حساب می‌آید. در این صورت نیازی نیست دو دستگاه تهیه کنید. پس از شستن لباس‌ها، ماشین لباسشویی آب آن‌ها را تا حد زیادی می‌گیرد و برای کسانی که همیشه عجله دارند، بسیار مناسب است.

ماشین لباسشویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

این ماشین لباسشویی‌ها این قابلیت را دارند که بسته به نوع پارچه نوع شستشو مانند دمای آب را تعیین کنند و در دو مدل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک به بازار عرضه می‌شوند. اما فرق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در این است که در مدل اتوماتیک، انتخاب‌های بیشتری دارید؛ یعنی برای انواع پارچه‌ها پیشفرضی تعیین شده و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، اما در مدل نیمه اتوماتیک این انتخاب‌ها محدودتر است. 

همچنين در نظر داشته باشید که مدل نیمه اتوماتیک برق بیشتری نسبت به مدل اتوماتیک مصرف می‌کند و در صورت استفاده زیاد می‌تواند برای شما بسیار پرهزینه باشد.

pic-laazem5

خرید غذاساز برای آشپزخانه

از آنجایی که در دنیای امروز اکثرا خانه‌ها کوچک هستند، دیگری نیازی نیست چند وسیله مختلف برای انجام کارهایی مانند خرد کردن، آب گرفتن، له کردن و غیره استفاده شود و می‌توان همگی را در یک دستگاه جمع و جور جمع‌آوری کرده و به راحتی از آن استفاده کنید. غذاساز دقیقا همین کار را انجام می‌دهد؛ یکی از لوازم برقی ضروری آشپزخانه و وسیله کاربردی که قابلیت انجام کارهای مختلف مانند رنده کردن، له کردن، آبمیوه گیری، آسیاب و غیره را دارد و از پس آن‌ها بر می‌آید.

بسته به هزینه‌ای که می‌کنید، این دستگاه می‌تواند کامل‌تر یا ناقص‌تر باشد. هنگام خرید غذاساز از آنجایی که هزینه زیادی می‌کنید، بهتر است در انتخاب، دقت زیادی به خرج دهید. در ادامه برخی نکات که باید هنگام خرید دستگاه به آن‌ها توجه داشته باشید را ذکر کرده‌ایم.

توان دستگاه غذاساز

در دستگاه‌های برقی معمولا توان اهمیت زیادی دارد؛ چون نشان‌دهنده قدرت و مصرف برق آن است. حتما هنگام خرید به توان آن دقت کنید؛ چون توان کمتر، به این معناست که دستگاه مورد نظر شما ضعیف‌تر است.

میکروسوئیچ غذاساز

از آنجایی که در غذاساز تیغه و دیگر قطعات آن فیکس نیستند، حتما باید از درست جا خوردن آن‌ها مطمئن بود. اما ممکن است گاهی به اشتباه وسیله‌ای یا تیغه‌ای درست جا نخورده باشد؛ به دلایل امنیتی میکروسوئیچ را در غذاسازها در نظر گرفته‌اند که اگر تیغه‌ای خوب سر جایش فیکس نشده بود، دستگاه به کلی روشن نشود و کسی آسیب نبیند.

pic-lavazem6

جنس بدنه و تیغه غذاساز

هرچیزی که با غذا سر کار دارد، مدام باید شسته شود؛ بنابراین هنگام خرید دقت کنید که تیغه‌های غذا از جنس استیل ضد زنگ باشد و در مقابل شستشوی زیاد و رطوبت، زنگ نزد و زود خراب نشود.

لغزش غذاساز

وقتی موتور غذاساز شروع به کار می‌کند و تیغه را می‌چرخاند، طبیعی است که دستگاه کمی بلغزد؛ بنابراین سعی کنید حتما به پایه‌های دستگاه هنگام خرید توجه کنید که از نوع ضد لغزش باشد تا دستگاه هنگام روشن شدن تکان نخورد.

طول سیم غذاساز

حتما هنگام خرید به طول سیم و جایگاه پریز خود دقت کنید؛ معمولا سیم غذاساز، سیم‌ بلندی نیست. سعی کنید یک جای ثابت و محکم مانند پیشخوان یا میز که نزدیک آن پریز وجود دارد، برای غذاساز خود در نظر بگیرید.

pic-lavazem7

خرید مایکروویو

در دنیای امروز، زمان اهمیت زیادی دارد و مانند گذشته نیست که همه کارها را در زمان خودش آرام و آهسته انجام داد. ماکروویو که یکی از لوازم برقی ضروری آشپزخانه است نیز با همین فلسفه به وجود آمد.

از آنجایی که سیستم گرمایشی در ماکروویو با فر متفاوت است، سبب می‌شود به لحاظ سرعت نیز با دیگر وسایل پخت و پز غذا متفاوت باشد و با سرعت بیشتری این کار انجام دهد. دلیل آن هم این است که ماکروویو از طریق اشعه الکترومغناطیسی روی مولکول‌های آب درون مواد غذایی تاثیر می‌گذارد و آن را گرم می‌کند. تعجب نکنید اگر پس از گذشت چند دقیقه، ظرفی که داخل ماکروویو بوده، گرم شود.

مایکروویو استفاده‌های زیادی دارد و وجود آن در هر خانه‌ای الزامی است. برای خرید مایکروویو می‌توانید انواع مختلف آن را با هم مقایسه کنید و در خرید خود دچار مشکل نشوید.

خرید آبمیوه‌گیری

چه چیز بیشتر از نوشیدن آبمیوه خنک و تازه که خودتان در روزهای گرم تابستان درست کرده‌اید، می‌چسبد؟

یکی دیگر از لوازم برقی ضروری آشپزخانه، آبمیوه‌گیری است که وجود آن در هر خانه‌ای لازم است و می‌تواند در مدت زمان کوتاهی آب میوه‌ها را بگیرد و آماده کند. فقط به این نکته توجه کنید که اگر غذاساز شما دارای آبمیوه‌گیری است، دیگر نیازی به خرید این وسیله ندارید. اما اگر نیاز به خرید این وسیله پیدا کردید، در خرید آبمیوه‌گیری مانند دیگر وسایل خانگی باید به نکاتی توجه کنید که هم خرید مطمئن‌تری داشته باشید و هم مجبور نباشید در مدتی کوتاه آبمیوه‌گیری خود را عوض کنید.

دهانه آبمیوه‌گیری

هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید که حتما دهانه بزرگی داشته باشد و مجبور نباشید میوه‌های خود را به قطعات کوچک‌تری خرد کرده و کار خود را دو برابر کنید.

قدرت دستگاه آبمیوه‌ گیری

هرچه قدرت دستگاه شما بیشتر باشد، در مدت زمان کمتری می‌تواند آب بیشتری از میوه‌ها بگیرد؛ بنابراین هنگام خرید حتما به قدرت دستگاه دقت کنید. معمولا قدرت دستگاه آبمیوه‌گیری از 600 وات شروع شده و تا 1500 وات هم به بازار عرضه می‌شود.

pic-lavazem10

جنس تیغه آبمیوه گیری

از آنجایی که تمام کارها با تیغه انجام می‌شود، بنابراین حتما از جنس آن اطلاعات کسب کنید که انتخاب بهتری داشته باشید. برای تیغه‌های آبمیوه‌گیری معمولا از جنس فولاد، پلاستیک و تیتانیوم استفاده می‌شود. هر چقدر هم از جنس پلاستیک مرغوب‌تری برای تیغه‌ها استفاده شده باشد، باز هم نسبت به فولاد و تیتانیوم عمر کم‌تری دارد و ضعیف‌تر است. بنابراین بهتر است از تیغه فلزی به جای پلاستیکی خرید کنید.

ظرفیت آبمیوه گیری

معمولا ظرفیت دستگاه آبمیوه‌گیری بین 1 تا 5 لیتر است؛ باید ببینید که چقدر می‌خواهید از آبمیوه‌گیری خود استفاده کنید و در هر بار استفاده برای چند نفر آبمیوه می‌گیرید که بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

جنس بدنه آبمیوه گیری

برای بدنه دستگاه آبمیوه‌گیری از جنس‌های مختلفی مانند پلاسلیک و فلز استفاده می‌شود که در قیمت آن موثر است. اما از آنجایی که در ساخت بدنه از پلاستیک مرغوب استفاده می‌شود و فلزات استفاده شده قیمت آن را گران می‌کند، خیلی در این باب حساسیت به خرج ندهید و به قدرت موتور و تیغه‌های آن دقت کنید.

pic-lavazem11

خرید مخلوط‌کن

هرچیزی که کار خانه و آشپزی را راحت‌تر می‌کند، ارزش این را دارد که در آشپزخانه حضور داشته باشد؛ مخلوط‌کن یکی از لوازم برقی ضروری آشپزخانه است که با استفاده از آن می‌توان اسموتی یا خمیر درست کرده و سبزی خورد کرد. همه این کارها را می‌توان با استفاده از یک دستگاه انجام داد. در صورت خرید غذاساز، به سراغ خرید مخلوط کن نروید چرا که غذاساز نیازهای شما را در این زمینه به خوبی برطرف می‌کند.

 حال باید دید که هنگام خرید مخلوط کن باید به چه نکاتی توجه کرد؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

پارچ مخلوط کن

یکی از قسمت‌های مهم مخلوط‌کن، پارچ است که باید بنا بر تعداد افراد خانواده ظرفیت آن را انتخاب کنید. همچنین در جنس آن حتما دقت کنید؛ معمولا جنس آن از پلاستیک و گاهی شیشه است. پلاستیک‌ مورد استفاده در ساخت پارچ، معمولا جنس مرغوبی دارد و از شیشه سبک‌تر و دارای مقاومت بیشتری است.

جنس بدنه مخلوط کن

معمولا جنس بدنه مخلوط‌کن‌های موجود در بازار از آلمینیوم یا پلاستیک است. اینجا دیگر پلاستیک برنده نیست و بهتر است جنس فلزی را انتخاب کنید. با اینکه پلاستیک از آلمینیوم سبک‌تر است و راحت‌تر می‌توان آن را جابجا کرد، اما به مرور زمان ممکن است خط و خش روی آن بیفتد یا رنگش از بین برود. این مشکلات برای آلمینیوم به وجود نمی‌آید.

pic-lavazem12

قفل ایمنی مخلوط کن

وسایلی که تیغه دارند، معمولا خطرناک‌ هستند و در صورت بی‌دقتی می‌توانند به ما آسیب بزنند؛ برای همین در دستگاه‌های مخلوط‌کن و دیگر دستگاه‌های از این قبیل که جزو لوازم برقی ضروری آشپزخانه محسوب می‌شوند، برای امنیت بیشتر قفل ایمنی تعبیه کرده‌اند که در صورت بد بسته شدن در مخلوط‌کن یا جا نخوردن تیغه دستگاه، روشن نشوند.

جنس تیغه مخلوط کن

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های مخلوط‌کن، تیغه آن است که هنگام خرید باید به آن توجه کنید. معمولا تیغه‌های مخلوط‌کن از جنس استیل ضدزنگ هستند که هر دو طرف آن‌ها بُرنده است. سعی کنید اگر مواد اسیدی را در خرد‌کن ریختید، تیغه‌های آن را سریعا بشویید؛ چون ماندن این مواد روی تیغه عمر آن را کم کرده و به مرور زمان آن را کند می‌کند.

موتور مخلوط کن

اگر شما بخواهید با مخلوط‌کن خود خمیر درست کرده یا یخ خرد کنید، مطمئنا به موتور قوی نیاز دارید که دستگاه داغ نکند و از طول عمر مفید آن کم نشود. حتما هنگام خرید میزان استفاده خود و قدرت دستگاه را در نظر بگیرید؛ چون ممکن است در صورتی که کم قدرت باشد و بخواهید از آن زیاد کار بکشید، دستگاه بسوزد. معمولا مخلوط‌کن‌های مناسب مصارف خانگی بین 500 تا 800 وات قدرت دارند.

pic-lavazem13

در پایان …

برای اینکه زندگی راحت‌تری داشته باشید و بتوانید کارهای خود را با سرعت بیشتر انجام دهید، باید برخی لوازم برقی ضروری آشپزخانه مانند غذاساز و ماکروویو را داشته باشید که علاوه بر راحتی، کارهای خود را به سرعت و با لذت انجام دهید.

وسایلی مانند ماشین لباسشویی و یخچال وجودشان برای هر خانه‌ای لازم است و باید چیزی را انتخاب کنید که مناسب با نیاز و سلیقه شما باشد. ما در این مقاله سعی کردیم لوازم برقی آشپزخانه و انواع آن‌ها برای شما بررسی کنیم که به شما در خریدتان کمک کرده باشیم. 

شما هم تجربه خودتان را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید و اگر سوالی دارید؟ آن را از کارشناسان ملل کالا بپرسید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو
عضویت در خبرنامه
سبد خرید
فروشگاه
0 مورد سبد خرید
حساب من